Infolinia Kameleon: 801 511 512         

Kameleon rolety

Czym charakteryzują się żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe to niezawodna, funkcjonalna i wciąż bardzo popularna forma osłony okna. Skutecznie zaciemniają pomieszczenie, chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w okresie jesienno-zimowym także przed utratą ciepła. Dostępne szerokości lameli to 16 mm, 25 mm oraz 50 mm.

Jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych?

W naszej ofercie proponujemy trzy rodzaje żaluzji aluminiowych (różnią się rodzajem sterowania):
Żaluzje Venus łańcuszek – podnoszenie i sterowanie kąta nachylenia lameli odbywa się za pomocą jednego uniwersalnego mechanizmu łańcuszkowego. Płaska kasetka montowana jest w estetyczny i niewidoczny sposób do listwy przyszybowej. Żaluzje wyposażone są w system fix, czyli prowadzenie żyłkowe przytrzymujące żaluzje stale przy skrzydle w pozycji uchylonej.

Żaluzje Venus standard – sterowanie lameli odbywa się za pomocą przezroczystego bacika a podnoszenie za pomocą sznurka, który posiada automatyczną blokadę umożliwiającą zatrzymanie żaluzji na odpowiedniej wysokości. Charakterystycznym elementem żaluzji jest płaska kasetka montowana do listwy przyszybowej. System można montować w wersji light less, czyli całkowitego zaciemnienia. Po zamknięciu lameli otwory na drabinkę sznurkową chowane są pod następną lamelą. Do tej wersji wykorzystywane są lamele o szerokości 25 mm.

Żaluzje nawierzchniowe – montowane są do listwy przyszybowej okna. Lamele wykonane są z aluminium lakierowanego o szerokości taśmy 16 mm i 25 mm. Górna rynna jest kolorystycznie dopasowana do koloru lameli. Sterowanie i podnoszenie żaluzji odbywa się za pomocą pokrętła i sznurka, dodatkowo wyposażone są w uchwyty dolne, zapobiegające odchylaniu się żaluzji.

 

Gdzie je stosować?

Żaluzje aluminiowe mogą być stosowane do każdego rodzaju okien (tradycyjnych, balkonowych, tarasowych), zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Jakie dają korzyści?

 • komfort przebywania w pomieszczeniu (chronią przed nadmiernym światłem słonecznym),
 • łatwość w użytkowaniu (obsługa, czyszczenie),
 • łatwość w regulacji żaluzji, a tym samym duży wpływ na ilość światła słonecznego.

 

Żaluzje aluminiowe - Easy

 

Żaluzje aluminiowe - Venus Standard

 

Żaluzje aluminiowe - Łańcuszek

 

Od 10 lat produkujemy, montujemy, serwisujemy: rolety, żaluzje, plisy, moskitiery. Postaw na najlepszy stosunek ceny do jakości w Łodzi i okolicach.

Kontakt

 •  
  ROLETY KAMELEON
  ul. Moniuszki 35
  95-200 Pabianice
 •  
  Infolinia: 801 511 512
  Biuro: 42 227 04 60

Mapa dojazdu