Infolinia Kameleon: 801 511 512         

Kameleon roletyrolety dzień noc Łódź

Rolety dzień noc są jednym z najpopularniejszych wyborów wielu klientów. Liczne zalety tworzą produkt uniwersalny, który świetnie spełni swoją funkcję w niemal każdym pomieszczeniu.

Rolety dzień noc to połączenie rolety materiałowej i żaluzji poziomej. Składają się one z poziomych pasów: transparentnych (pełniących rolę firanki) i zaciemniających (pełniących rolę zasłony). Naprzemienne ułożenie pasów pozwala odpowiednio regulować poziom natężenia światła w pomieszczeniu, bez konieczności podnoszenia rolety. Efekt dnia lub nocy uzyskuje się poprzez przewijanie podwójnie ułożonej tkaniny za pomocą łańcuszka.

Rolety dzień noc mają niezawodny samohamujący mechanizm sterujący, który pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Mocowane są do skrzydła okiennego w sposób bezinwazyjny.

Budowa i zastosowanie rolet dzień noc

Specyficzna budowa osłon okiennych tego typu pozwala dowolnie nimi sterować i decydować jaka ilość światła dostanie się do wnętrza. Działa to na zasadzie rolet składających się z naprzemiennie ułożonych pasów przezroczystych i kryjących. W górnej i dolnej części zastosowane są rolki, odpowiadające za stabilność i umieszczenie rolety, a do sterowania wystarczy mechanizm łańcuszkowy.

Rolety dzień noc, wykonane są z materiałów o wielu barwach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do każdej przestrzeni. Zwykle można spotkać się z jasnymi, łagodnymi kolorami w pomieszczeniach, gdzie powinno być więcej światła, np. łazienka lub kuchnia. Miejsca takie jak sypialnia lub pokój dziecka potrzebują lepszego zaciemnienia, dlatego też praktyczne będą rolety ciemniejsze.

Rodzaje rolet dzień i noc

Najczęściej na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje rolet, a są to:

 • Rolety dzień noc klasyczne - inaczej nazywane też wolno wiszącymi, ponieważ montowane są nad otworem okiennym lub na suficie. Idealnie nadają się do większych lub problematycznych okien, gdzie montaż standardowej rolety jest zbyt trudny.
 • Mini rolety dzień noc - niezwykle wygodne rolety z racji łatwego montażu do ramy okna, przy pomocy haczyków lub przyssawek. Dodatkowo można dołączyć do nich prowadnicę żyłkową, która utrzymuje stabilnie roletę przy oknie.
 • Rolety dzień noc w kasecie - podobnie jak mini rolety, mogą zostać zamocowane na ramie przez wklejenie lub zastosowanie haczyków. Kaseta pozwala stabilnie utrzymywać roletę i przylegać jej do powierzchni szyby.

Każdy rodzaj rolet stanowi indywidualną kwestię, którą należy dopasować do potrzeb danego pomieszczenia. Aby całość wyglądała zgrabnie, dobrze jest korzystać z rolet dzień noc wykonywanych na wymiar, dzięki czemu można uniknąć nieestetycznych przerw.

 

Rolety dzień noc - Besta mini

 

Rolety dzień noc - Bamar mini

 

Rolety dzień noc - Daszek

 

Rolety dzień noc - Kamel 5

 

Rolety dzień noc - Kamel 27

 

Rolety dzień noc - Kamel 29 duo 

 

Rolety dzień noc - Kamel 39

 

 

Rolety dzień noc - realizacje

 

Od 10 lat produkujemy, montujemy, serwisujemy: rolety, żaluzje, plisy, moskitiery. Postaw na najlepszy stosunek ceny do jakości w Łodzi i okolicach.

Kontakt

 •  
  ROLETY KAMELEON
  ul. Moniuszki 35
  95-200 Pabianice
 •  
  Infolinia: 801 511 512
  Biuro: 42 227 04 60

Mapa dojazdu