Infolinia Kameleon: 801 511 512         

Kameleon rolety

Czym charakteryzują się rolety w kasecie?

Rolety w kasecie to bardzo popularny system roletowy na rynku polskim. Składają się one z kasety aluminiowej, stanowiącej osłonę dla wałka z tkaniną. Prostopadle do kasety biegną prowadnice. Tkanina jest opuszczana i podnoszona za pomocą uniwersalnego mechanizmu samoblokującego, dzięki któremu można zatrzymać tkaninę w dowolnym miejscu bez konieczności blokowania łańcuszka.

Jakie są rodzaje rolet w kasecie?

Rolety w kasecie zaciągane od dołu są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla pomieszczeń znajdujących się na niższych kondygnacjach budynków. Kasetka z tkaniną jest umieszczona na dole skrzydła okiennego (choć może być zamontowana także w górnej części). Sterowanie odbywa się poprzez naciąg sprężyny. Kaseta i prowadnica są aluminiowe.

Rolety w kasecie Classic to klasyczny typ rolety łańcuszkowej w kasecie aluminiowej lub PCV, która montowana jest do listwy przyszybowej za pomocą dwóch wkrętów, płaskie prowadnice przyklejane są taśmą piankową. Roleta Classic posiada niezawodny system hamulcowy, który pozwala na zatrzymanie materiału na dowolnej wysokości.

Rolety w kasecie Profil są bardzo podobne do rolet Classic, tzn. posiadają mechanizm łańcuszkowo-hamulcowy, różnią się jednak sposobem montażu. Do profilu okiennego przyklejone zostają aluminiowe uchwyty, na których zatrzaskuje się kasetę. System ten wyposażony jest w przestrzenne prowadnice, które dają możliwość ominięcia poprzeczki w drzwiach balkonowych.

Rolety w kasecie dzień noc to bardzo popularny rodzaj rolet, w naszej ofercie modele i zdjęcia z realizacji zobaczysz tutaj: Rolety dzień noc.

Gdzie je stosować?

Rolety w kasecie sprawdzają się w prywatnych mieszkaniach, biurach i innych budynkach użyteczności publicznej. Natomiast rolety zaciągane od dołu szczególnie takich, które znajdują się na parterze, blisko chodników, jezdni.

Jakie dają korzyści?

 • zapewniają prywatność, nie ograniczając przy tym dostępu do światła słonecznego,
 • łatwość w regulacji rolety, a tym samym natężenia światła słonecznego,
 • komfort przebywania w pomieszczeniu (chronią przed promieniowaniem słonecznym),
 • satysfakcję z estetycznego wyglądu rolety,
 • oszczędność (niskie koszty).
 • Materiały stosowane do rolet w kasecie

Rolety w kasecie oferujemy w różnorodnych barwach i rodzajach materiałów.

 

Vegas classic

 

Vegas classic dzień i noc

 

Kamel 5

 

Kamel 5 dzień i noc

 

Kamel 7

 

Kamel 11 zaciągane od dołu

 

Kamel 11 zaciągane od dołu - warianty montażu

 

Kamel 29 duo

 

Kamel 29 duo dzień i noc

 

Kamel 39

 

Kamel 39 dzień i noc

 

Od 10 lat produkujemy, montujemy, serwisujemy: rolety, żaluzje, plisy, moskitiery. Postaw na najlepszy stosunek ceny do jakości w Łodzi i okolicach.

Kontakt

 •  
  ROLETY KAMELEON
  ul. Moniuszki 35
  95-200 Pabianice
 •  
  Infolinia: 801 511 512
  Biuro: 42 227 04 60

Mapa dojazdu