Infolinia Kameleon: 801 511 512         

Kameleon rolety

Czym charakteryzują się rolety wolnowiszące?

Rolety wolnowiszące to najprostszy produkt branży osłonowej. Składają się one z materiału przymocowanego do rurki, którą utrzymuje para uchwytów. Mogą być mocowane do ściany, sufitu, wnęki i ramy okiennej, co daje im najbardziej prosty i uniwersalny montaż oraz zastosowanie.

Jakie są rodzaje rolet wolnowiszących?

Rolety bezinwazyjne to bardzo popularne rolety materiałowe z prostym systemem łańcuszkowo-hamulcowym. Są montowane bez ingerencji w okno. Nie posiadają one kasety osłaniającej tkaninę. Tkanina jest zawieszona na skrzydle okiennym za pomocą aluminiowych uchwytów a prowadnice żyłkowe utrzymują materiał stale przy skrzydle, również w pozycji uchylonej.

Rolety inwazyjne są mocowane do skrzydła okiennego za pomocą wkrętów. Posiadają samohamujący mechanizm, który umożliwia zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Rolety te także nie posiadają kasety osłaniającej tkaninę. Tkanina jest zawieszona na skrzydle okiennym za pomocą aluminiowych uchwytów a prowadnice żyłkowe utrzymują materiał stale przy skrzydle, również w pozycji uchylonej.

Rolety na ścianę nie posiadają kasety i prowadnic, mają większe rozmiary i są montowane bezpośrednio do ściany lub sufitu. Tkanina rolety jest nawijana na rurkę o większej średnicy i stosowane są większe mechanizmy.

Gdzie je stosować?

Rolety wolnowiszące są przeznaczone do stosowania w mieszkaniach prywatnych, biurach, witrynach sklepowych, budynkach użyteczności publicznej. Można je montować przy oknach, ale także przy różnego rodzaju wnękach, aby zapewnić wydzielenie powierzchni przeznaczonej na określony cel (np. spiżarnia). Mogą także pełnić rolę ekranu projekcyjnego.

Jakie dają korzyści?

 • komfort przebywania w pomieszczeniu (ochrona przed promieniowaniem słonecznym),
 • wygodne użytkowanie (duży zakres regulowania poziomu światła w pomieszczeniu),
 • satysfakcja (estetyczny wygląd rolety, nowoczesny design),
 • elastyczność w aranżacji (szeroki wybór tkanin, możliwość wydzielenia części pomieszczenia),
 • oszczędność czasu (prosty i szybki montaż),
 • oszczędność pieniędzy (niskie koszty).

 

Vegas Mini

 

Kamel 1

 

Kamel 2 Silhouette

 

Smartroll

 

Daszek

 

Kamel 15

 

Kamel-551 Exclusive

 

Kamel-552 Exclusive

 

Kamel-553 Exclusive Silhouette

 

 

Od 10 lat produkujemy, montujemy, serwisujemy: rolety, żaluzje, plisy, moskitiery. Postaw na najlepszy stosunek ceny do jakości w Łodzi i okolicach.

Kontakt

 •  
  ROLETY KAMELEON
  ul. Moniuszki 35
  95-200 Pabianice
 •  
  Infolinia: 801 511 512
  Biuro: 42 227 04 60

Mapa dojazdu